Zapewniamy usługę gięcia kształtowników na indywidualne zamówienie, oferujemy wykonanie obejm stalowych do mocowania rurociągów, obejmy do mocowania siatki na słupkach ogrodzeniowych oraz inne detale pod indywidualne zamówienie klienta. Ofertujemy również wykonawstwo hurtowych ilości detali stalowych, wypalanych na stole plazmowym CNC. Posiadamy doświadczenie w produkcji podajników śrubowych, kubełkowych, taśmowych, zgrzebłowych.

więcej…

Linia do produkcji thermowood oparta jest o technologię termicznej modyfikacji drewna polegającą na poddaniu surowego drewna działaniu wysokich temperatur w specjalnych komorach. W pierwszej fazie, trwającej od 2 do 4 godzin, drewno ogrzewane jest do temperatury  100°C. W kolejnej fazie, drewno suszy się do uzyskania wilgotności drewna na poziomie 3-4%.

więcej…

KOGENERACJA – (skojarzona gospodarka energetyczna lub CHP – Combined Heat and Power) – proces technologiczny jednoczesnego wytwarzania energii elektrycznej i użytkowego ciepła w elektrociepłowni. Zastosowanie kogeneracji daje duże oszczędności ekonomiczne jak również możliwość wykorzystania własnych odpadów produkcyjnych, jakim np. jest biomasa. Dodatkowe korzyści prócz wytworzenia niezależnego prądu i ciepła jest również możliwość finansowego korzystania z certyfikatów.

więcej…

Linie przystosowane do obróbki trocin i zrębków drzewnych, wierzby energetycznej, słomy i innych odpadów pochodzenia roślinnego, a także wytłoków pościekowych. Innowacyjność linii produkcyjnych do brykietu i pelletu wiąże się z wykorzystaniem w instalacjach opatentowanej technologii niskotemperaturowego suszenia biomasy.

więcej…

Suszarnia pozioma dostosowana  jest do pracy w niekorzystnych warunkach atmosferycznych – jest zabezpieczona antykorozyjnie, zaś komora wewnętrzna została wykonana z blachy nierdzewnej. Wykonujemy również ocieplenie konstrukcji z użyciem izolacji o grubości do 100 mm. Konstrukcja została wyposażona w dwoje drzwi umożliwiających wygodny dostęp do komory oraz wykonanie czynności serwisowych. Instalacja przeciwpożarowa suszarni jest zabezpieczona zaworem.

więcej…

Suszarnia pionowa to rozwiązanie będące wynikiem wielu ekspertyz. Wysoką energooszczędność i innowacyjność zastosowanych rozwiązań potwierdza również opinia wydana przez Katedrę Pieców Przemysłowych i Ochrony Środowiska na Wydziale Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów Politechniki Częstochowskiej oraz raport Instytutu Techniki Cieplnej na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej oraz uzyskanie patentu nr 389 918.

więcej…