Praca – operator elektrociepłowni ORC

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie współodpowiedzialna za rozruch elektrociepłowni oraz za kontrolę i prowadzenie procesu wytwarzania energii cieplnej  i elektrycznej. Do zadań pracownika będzie także należała obsługa instalacji pomocniczych.

Zakres obowiązków:

  • Zapewnienie utrzymania ruchu elektrociepłowni opalanej biomasą w układzie ORC.
  • Monitorowanie i kontrolowanie bieżącej pracy podległych urządzeń.
  • Samodzielne stwierdzanie i definiowanie usterek i nieprawidłowości pracy urządzeń (zgłaszanie usterek i nieprawidłowości przełożonemu).
  • Wykonywanie drobnych czynności konserwacyjnych i naprawczych urządzeń.
  • Przygotowywanie urządzenia do remontu i uruchomienia po remoncie.
  • Podejmowanie działań związanych z utrzymaniem sprawności urządzeń.
  • Nadzór nad  urządzeniami do rozładunku i transportu paliwa.
  • Prowadzenie niezbędnej dokumentacji ruchowej.
  • Utrzymanie należytego porządku na stanowisku pracy.
  • Udział w pracach konserwacyjnych, remontowych i naprawczych.
  • Stosowanie się do wewnętrznych zaleceń, przepisów BHP, PPOŻ, ochrony środowiska oraz procedur i instrukcji obowiązujących na terenie zakładu.

Wymagania:

  • Wykształcenie min. średnie techniczne lub zasadnicze o profilu technicznym (specjalność  mechanika budowa maszyn, energetyka, elektroenergetyka będzie dodatkowym atutem).
  • 2-letnie doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku (m.in. branża energetyczna, mechaniczna) – mile widziane.
  • Doświadczenie w pracy w utrzymaniu ruchu – mile widziane.
  • Ważne uprawnienia SEP na stanowisku Eksploatacji gr. 1 , gr. 2.
  • Brak przeciwwskazań do pracy na wysokości.
  • Gotowość do pracy w systemie 3-zmianowym  w ruchu ciągłym.
  • Samodzielność, odpowiedzialność, komunikatywności.
  • Otwartości na doświadczenia i łatwości w nabywaniu nowych umiejętności.
  • Umiejętności pracy w zespole.
  • Chęci podnoszenia kwalifikacji.
  • Znajomość ciepłowni z układem ORC oraz procesów obróbki drzewa – mile widziane.
  • Znajomość języka angielskiego lub niemieckiego będzie dodatkowym atutem.

Oferujemy:

  • Możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.
  • Korzystne warunki płacowe.
  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę.
  • Przyjazna atmosfera pracy w zespole profesjonalistów.

CV można przynosić osobiście lub wysłać na e-mail: recepcja@arp.slask.pl lub biuro@arp.slask.pl

magda